Tynki i zaprawy budowlane

Grupa Optomur to szeroki wybór produktów przeznaczonych do wznoszenia i tynkowania ścian. Bogaty asortyment pozwala na odpowiedni wybór produktów w zależności od rodzaju zastosowanych materiałów, techniki nakładania oraz wymagań estetycznych i wytrzymałościowych.

W skład grupy wchodzą:

Tynki wapienne wchodzące w skład systemy Zdrowe ściany – regulują wilgotność i poprawiają mikroklimat w pomieszczeniach.

Tradycyjne tynki i zaprawy cementowo-wapienne tworzą trwałe i solidne powłoki.

Zaprawy do murowanie ścian z klinkieru – zawierają tras, który silnie wiąże wolne wapno, co minimalizuje ryzyko powstawania wykwitów wapiennych.

Zaprawy cienkowarstwowe do wznoszenia ścian z gazobetonu i silikatu, które charakteryzuje długi czas otwartej pracy, wysoka wydajność. Wyjątkowymi cechami wyróżnia się zaprawa Optomur PPK F (murowanie w temperaturze -6°C).

 • murOptomur-Muralith-Light-Plus

  Drobnoziarnisty lekki tynk cementowo-wapienny – Optomur Muralith Light Plus

  Szara, drobnoziarnista zaprawa tynkarska na bazie sortowanych kruszyw (także lekkich), spoiw hydraulicznych, z dodatkiem środków poprawiających wiązanie i przyczepność. Dzięki doskonałej plastyczności i pompowalności łatwo go nanosić bez strat materiałowych.

 • murOptomur-Calith-Finish

  Gładź wapienna – Optomur Calith Finish

  Biała plastyczna masa szpachlowa. Przeznaczona do wykonywania prac wykończeniowo-dekoracyjnych. Bardzo drobne ziarno pozwala uzyskać idealne gładką powierzchnię. Do warstw o grubości 1-3 mm.

 • murOptomur-Muralith

  Maszynowy tynk cementowo-wapienny – Optomur Muralith

  Zaprawa tynkarska na bazie wyselekcjonowanych kruszyw, wysokojakościowych cementów i dodatków. Charakteryzuje go bardzo dobra przyczepność, łatwa obróbka i delikatna struktura. Może być nakładany w jednej warstwie na niezbyt chłonne podłoża.

 • murOptomur-Calith

  Maszynowy tynk wapienny – Optomur Calith

  Biały tynk wapienny.
  Pozwala uzyskać wyraźną, ale delikatną strukturę.
  W przypadku ścian wykonanych z niewielką dokładnością świetnie nadaje się do niwelowania nierówności.

 • murOptomur-Calith-Light

  Maszynowy, lekki tynk wapienny – Optomur Calith Light

  Biały, superlekki tynk wapienny. Świetnie nadaje się do niwelowania nierówności. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością i łatwą obróbką. Do warstw o grubości od 10 do 25 mm (miejscowo 35 mm)

 • murOptomur-PMS

  Obrzutka maszynowa – Optomur PMS

  Tynk stanowiący mostek sczepny. Szybki czas wiązania i duża przyczepność do trudnych podłoży sprawiają że sprawdza się w każdej sytuacji. Materiał bardzo lekki w obróbce dający możliwość zastosowania do typowych prac tynkarskich.

 • murOptomur-Calith-Top

  Szpachla wapienna – Optomur Calith Top

  Produkt na bazie najwyższej jakości wapna i spoiw organicznych. Drobnoziarnista struktura powierzchni tynku pozwala na uzyskanie najwyższej jakości podłoży pod malowanie. Do warstw o grubości od 1 do 4 mm.

 • murOptomur-PPK-W-G

  Zaprawa murarska cienkowarstwowa biała/szara – Optomur PPK W/G

  Cienkowarstwowa zaprawa  murarska na bazie wyselekcjonowanych kruszyw, wysokojakościowych cementów i dodatków, gotowa do użycia po dodaniu wody. Dostępna w kolorze białym i szarym.

 • murOptomur-PPK-F

  Zaprawa murarska cienkowarstwowa zimowa – Optomur PPK F

  Biała cienkowarstwowa zaprawa murarska na bazie wyselekcjonowanych kruszyw, wysokojakościowych cementów i dodatków, gotowa do użycia po dodaniu wody. Dzięki zastosowaniu specjalnego składu mieszanki można ją obrabiać przy temperaturach do -6°C przy założeniu, że temperatura w ciągu następnych 6 godzin nie spadnie poniżej -12°C.