Grunty

Optogrunt to specjalistyczne środki niezbędne przy wykonywaniu systemów dociepleń, wypraw tynkarskich, powłok malarskich, układaniu glazury, a także przy wykonywaniu posadzki samopoziomującej i innych pracach budowlanych.
Zastosowanie Optogrunt pozwala na: wyrównanie i ograniczenie chłonności podłoża, zwiększenie przyczepności, zredukowanie pylistości, wzmocnienie powierzchni, łatwe nakładanie farb i tynków, co w znaczącym stopniu rzutuje na efekt końcowy wykonywanych prac.

 • Grunt do betonu – Optogrunt BetonContact

  Środek gruntujący z wypełniaczem kwarcowym. Kwarcowy mostek sczepny mechanicznie poprawia przyczepność kolejnych warstw oraz wyrównuje chłonność podłoża. Ułatwia nakładanie i obróbkę klejów oraz tynków.

 • Grunt do powierzchni chłonnych pod tynki gipsowe – Optogrunt PoroContact

  Specjalny środek gruntujący, przeznaczony do obniżaniai wyrównywania chłonności podłoża przed aplikacją tynków gipsowych. Zwiększa przyczepność i poprawia  obrabialność aplikowanego tynku. Produkt w koncentracie, do rozcieńczania z wodą w proporcji 1:3-1:4.

 • Grunt do powierzchni chłonnych – Optogrunt Flat

  Emulsja gruntująca wyrównująca i obniżająca chłonności podłoży. Zdolna do dyfuzji. Wiąże pozostałości kurzu na gruntowanej powierzchni. Zwiększa wydajność nakładanych farb.

 • Grunt odcinający wypełniony – Optogrunt FGG

  Preparat o właściwościach izolujących. Zapewnia skuteczne krycie i blokowanie przebarwień. Zapobiega przenikaniu plam z podłoża. Zwiększa przyczepność nakładanych tynków, Preparat nie zawiera lotnych związków organicznych. Wodorozcieńczalny.

 • Grunt pod farby silikatowe – Optogrunt SiliMal

  Środek gruntujący na bazie potasowego szkła wodnego. Wyrównuje i ogranicza chłonność podłoża. Paroprzepuszczalny. Zwiększa wydajność farb silikatowych. Środek wydajny i łatwy w aplikacji.

 • Grunt pod tynki silikatowe – Optogrunt SiliPlast

  Środek gruntujący na bazie potasowego szkła wodnego przeznaczony pod tynki silikatowe. Zwiększa przyczepność i wyrównuje chłonność podłoża. Ułatwia nakładanie i obróbkę tynków silikatowych. Preparat doskonale paroprzepuszczalny.

 • Grunt pod tynki silikonowe – Optogrunt SilcoPlast

  Silikonowy środek gruntujący. Zwiększa przyczepność kolejnej warstwy i wyrównuje chłonność podłoża. Ułatwia nakładanie i obróbkę tynków. Preparat jest wysoce paroprzepuszczający, wodorozcieńczalny i o neutralnym zapachu.

 • Grunt uniwersalny pod tynki – Optogrunt UniPlast

  Preparat o właściwościach izolujących. Zapewnia skuteczne krycie i blokowanie przebarwień. Zapobiega przenikaniu plam z podłoża. Zwiększa przyczepność nakładanych tynków, Preparat nie zawiera lotnych związków organicznych. Wodorozcieńczalny.

 • Mostek sczepny – Optogrunt SuperContact

  Środek gruntujący z wypełniaczem kwarcowym. Mechanicznie poprawia przyczepność kolejnych warstw. Odporny na działanie wody. Preparat nie zawiera lotnych związków organicznych. Wodorozcieńczalny.