Tynki

 • Cienkowarstwowy tynk na zabytkowe podłoża – Optosan TrassFeinputz

  Mineralny tynk nawierzchniowy z trasem, o bardzo wysokiej paroprzepuszczalności i przyczepności; szczególnie na podłoża zabytkowe. Dostępny w kilku frakcjach 0,3 / 0,5 / 0,6 i 0-1 mm pozwalających na uzyskiwanie różnych struktur końcowych: od gładko zatartych do rustykalnych.

 • Dekoracyjny tynk mineralny o strukturze cykliny – Optosan KratzPutz

  Mineralny tynk o charakterystycznej, historycznej strukturze cykliny (drapany baranek); dostępny także w wersji z miką dającą dodatkowe efekty iluminacyjne. Zakładany na elewacjach jako końcowy tynk barwiony w masie,

 • Hydrofobowy tynk renowacyjny WTA – Optosan USP

  Biały, hydrofobowy i mrozoodporny tynk renowacyjny o wysokiej porowatości i paroprzepuszczalności na zawilgocone podłoża zawierające szkodliwe związki soli budowlanych.

 • Obrzutka renowacyjna WTA – Optosan HSB

  Zaprawa sczepna – do wytwarzania całopowierzchniowego, lub częściowo kryjącego szprycu pod tynki renowacyjne WTA lub inne zaprawy mineralne; reguluje chłonność podłoża jednak nie go uszczelnia zostawiając je w pełni przepuszczalne dla pary wodnej i transportu wody.

 • Mineralny tynk natryskowy – Optosan SpritzPutz

  Optosan SpritzPutz jest fabryczną, suchą, mineralną mieszanką wyprodukowaną z użyciem wysokojakościowych hydraulicznie wiążących spoiw, wyselekcjonowanych kruszyw 0-1 lub 0-1,5mm oraz dodatków poprawiających własności produktu zgodnie z jego przeznaczeniem. Na życzenie Optosan SpritzPutz jest fabrycznie barwiony w masie.

 • Wyrównawczy tynk renowacyjny WTA – Optosan ASP

  Specjalny tynk w systemie WTA stanowiący warstwę wyrównawczą przy większych grubościach tynku, lub magazynującą przy dużym obciążeniu podłoża szkodliwymi związkami soli.