Tynki renowacyjne

Jakość wykonanych podłóg w dużym stopniu decyduje o wartości użytkowej i estetycznej całego budynku. Współczesne budownictwo stawia wysokie wymagania produktom stosowanym przy wykonywaniu nowoczesnych posadzek.

Produkty serii Optoplan pozwalają na wykonanie wysokiej jakości wytrzymałych posadzek, wobec których stawiane są duże wymagania co do gładkości i równości powierzchni. Nowoczesna formuła zaproponowanych rozwiązań wpływa na znaczne przyspieszenie prac z uwagi na możliwość zastosowania techniki maszynowej.

 • Cienkowarstwowy tynk na zabytkowe podłoża – Optosan TrassFeinputz

  Mineralny tynk nawierzchniowy z trasem, o bardzo wysokiej paroprzepuszczalności i przyczepności; szczególnie na podłoża zabytkowe. Dostępny w kilku frakcjach 0,3 / 0,5 / 0,6 i 0-1 mm pozwalających na uzyskiwanie różnych struktur końcowych: od gładko zatartych do rustykalnych.

 • Dekoracyjny tynk mineralny o strukturze cykliny – Optosan KratzPutz

  Mineralny tynk o charakterystycznej, historycznej strukturze cykliny (drapany baranek); dostępny także w wersji z miką dającą dodatkowe efekty iluminacyjne. Zakładany na elewacjach jako końcowy tynk barwiony w masie,

 • Hydrofobowy tynk renowacyjny WTA – Optosan USP

  Biały, hydrofobowy i mrozoodporny tynk renowacyjny o wysokiej porowatości i paroprzepuszczalności na zawilgocone podłoża zawierające szkodliwe związki soli budowlanych.

 • Obrzutka renowacyjna WTA – Optosan HSB

  Zaprawa sczepna – do wytwarzania całopowierzchniowego, lub częściowo kryjącego szprycu pod tynki renowacyjne WTA lub inne zaprawy mineralne; reguluje chłonność podłoża jednak nie go uszczelnia zostawiając je w pełni przepuszczalne dla pary wodnej i transportu wody.

 • Mineralny tynk natryskowy – Optosan SpritzPutz

  Optosan SpritzPutz jest fabryczną, suchą, mineralną mieszanką wyprodukowaną z użyciem wysokojakościowych hydraulicznie wiążących spoiw, wyselekcjonowanych kruszyw 0-1 lub 0-1,5mm oraz dodatków poprawiających własności produktu zgodnie z jego przeznaczeniem. Na życzenie Optosan SpritzPutz jest fabrycznie barwiony w masie.

 • Wyrównawczy tynk renowacyjny WTA – Optosan ASP

  Specjalny tynk w systemie WTA stanowiący warstwę wyrównawczą przy większych grubościach tynku, lub magazynującą przy dużym obciążeniu podłoża szkodliwymi związkami soli.