Kamienice Głównego Miasta w Gdańsku

Elewacje kilkudziesięciu kamienic przy ul. Ogarnej, Warzywniczej i Szerokiej. Odbudowane w latach 50-tych po zniszczeniach wojennych. Renowacja dekoracji malarskich nawiązuje do sztuki Op-Art z lat 60-tych w której częściowo były wówczas realizowane

Zakres i rodzaj prac:
Specjalnie opracowana technologia dekoracji malarskich elewacji. Mineralne farby podkładowe oraz farby krzemoorganiczne do technik laserunkowych i dekoracyjnych przedstawień

logo-pomnik-historii

Wraz ze Starym Miastem znajduje się na Liście Pomników Historii

Zastosowane produkty Optosan

  • Silikonowa farba elewacyjna – Optomal Silcosan

    Wysokiej jakości, elewacyjna farba silikonowa. Paroprzepuszczalna i hydrofobowa. Odporna na porastanie grzybów i glonów. Wyjątkowo odporna na warunki atmosferyczne i zabrudzenia oraz działanie promieni UV. Łatwa w czyszczeniu.

  • Silikatowo-silikonowa farba elewacyjna – Optomal Siloxane

    Elewacyjna farba silikatowo-silikonowa. Odporna na zabrudzenia oraz zmywanie. Odporna działanie warunków atmosferycznych i promieni UV. Łatwa w nakładaniu i trwała. Odporna na zabrudzenia oraz zmywanie.

  • Silikatowa farba elewacyjna – Optomal Silisan

    Elewacyjna farba silikatowa. Wysoko paroprzepuszczalna. Wysoce odporna na porastanie grzybów i glonów. Odporna na działanie promieni UV. Łatwa w nakładaniu. Dzięki zjawisku krzemianowania (sylifikacji) tworzy bardzo odporne na złuszczenie i niezwykle trwałe powłoki.